Wyprawy TCJ

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

Zakończenie tegorocznego Sezonu Rowerowego przez Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie odbyło się w dniu 2 października 2016 r. W imprezie wzięło udział 25 osób w tym 20 osób przejechało trasę na rowerach.

Głównymi celami Zakończenia Sezonu Rowerowego przez jaktorowskich rowerzystów był rekonesans miejsc historycznych w okolicy Jaktorowa w związku z przypadającą w 2017 roku sześćset dziesiątą rocznicą pierwszej pisemnej wzmianki dotyczącej tej miejscowości. Ponadto Zarząd TCJ postanowił nagrodzić upominkami aktywnych uczestników obfitującego Kalendarza Imprez TCJ 2016 w rowerowe wyprawy turystyczno-krajoznawcze po Regionie.


Czytaj więcej...

W dniu 14 maja 2016 r. reprezentanci TCJ wzięli udział w uroczystości upamiętniającej osobę Teodora Sztekkera, która odbyła się w pobliżu pozostałych fragmentów bramy wjazdowej do b. folwarku w Chawłowie na terenie wsi Wężyk w gminie Grodzisk Mazowiecki.
Uroczystość odbyła się z udziałem władz samorządowych Grodziska Mazowieckiego na czele z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim, Stowarzyszenia Nasza Kuklówka z prezes Joanna Zawadzką-Mróz, która prowadziła uroczystość, proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Kuklówce i proboszcza parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie, mieszkańców okolicznych miejscowości, delegacji Polskiego Związku Zapasów z udziałem: prezesa PZZ Grzegorza Pieronkiewicza, wiceprezesa PZZ Andrzeja Wrońskiego- dwukrotnego mistrza olimpijskiego w zapasach z Seulu i Atlanty, sekretarza generalnego PZZ Andrzeja Głaza, działacza PZZ, autora publikacji dot. zapasów - Jerzego Lipskiego - Ryszarda Niedźwieckiego prezesa Okręgowego Związku Zapasów w Warszawie i jednocześnie prezesa LZS Mazowsze Teresin.

Kwiaty pod kamieniem upamiętniającym Teodora Sztekkera w imieniu TCJ złożyli: Zbigniew Reluga, Krystyna Orzechowska, Sylwester Szwed, Stanisław Adamczyk, Grzegorz Zimiński, Marian Zakrzewski i Tadeusz Murzyn.

TABLICA UPAMIĘTNIAJĄCA TEODORA SZTEKKERA


01.05.2016 - zgodnie z przyjętym kalendarzem imprez odbyliśmy wyjazd do Oryszewa w celu zwiedzenia zabytkowej osady młyńskiej.

Przybyłych na zbiórkę powitał prezes TCJ Tadeusz Murzyn, który w krótkich słowach przedstawił pierwsze pisemne wzmianki dot. wsi książęcej sięgające pierwszej połowy XV w. Ponadto poinformowani zostaliśmy o wspólnych kartach historii Jaktorowa, osady młyńskiej Kołaczek i Oryszewa. Po tym krótkim zagajeniu stery wycieczki przejął przewodnik Grzegorz Zimiński.


Czytaj więcej...

zakonczenie sezonu 2015 Zakończenie tegorocznego Sezonu Rowerowego przez Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie odbyło się w dniu 4 października 2015 r. W imprezie wzięły udział 24 osoby w tym 18 osób przejechało trasę na rowerach.
Głównymi celami Zakończenia Sezonu Rowerowego przez Jaktorowskich rowerzystów było uczczenie pamięci Teodora Sztekkera dwukrotnego mistrza świata w zapasach w stylu klasycznym, oraz nagrodzenie upominkami aktywnych uczestników tegorocznych imprez organizowanych przez Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie.
Impreza została dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Grodzisku Mazowieckim.
Wyprawa wiodąca drogami powiatu grodziskiego i żyrardowskiego miała długość ok. 32 kilometrów i składała się z trzech etapów (Makówka, Chawłowo, Radziejowice).


Czytaj więcej...

19.04.2015 TCJ otworzyło kolejny sezon rowerowy. Przewodnikiem wyprawy była Hanna Żołek.TCJ otwarcie sezonu 2015
Mimo, że pogoda nie była zbyt sprzyjająca to nie zabrakło członków oraz sympatyków wycieczek rowerowych. Trasa otwarcia wiodła śladami malarza Józefa Chełmońskiego i jego brata lekarza Adama Chełmońskiego. Z miejsca zbiórki udaliśmy się do Makówki, Janinowa i Adamowizny, gdzie podziwialiśmy krajobrazy i wyszukiwaliśmy oznak budzącej się wiosny. Odwiedziliśmy również piękną osadę znajdującą się w miejscowości Firleje, gdzie tego dnia odbywał się piknik rodzinny zorganizowany przez dopiero, co zawiązane Stowarzyszenie Otwarta Brama. Spotkaliśmy tam wiele powszechnie znanych osób, a wśród nich aktora pana Andrzeja Grabowskiego. Po krótkim odpoczynku i szklance ciepłej herbaty udaliśmy się w drogę powrotną, która wiodła przez Osowiec. Przejeżdżaliśmy obok odrestaurowanego dworu szlacheckiego, w którym po 1945 roku był ośrodek szkoleniowy ZHP. Dalsza droga wiodła przez las krętymi duktami, którymi dojechaliśmy do nowoczesnego willowego osiedla w Czarnym Lesie. Zanim wyjechaliśmy na asfaltową szosę, jednemu z uczestników wycieczki na ścieżce pełnej wystających korzeni zeszło powietrze z przedniego koła. Zakończenie wycieczki odbyło się już przy słonecznej pogodzie w pięknej posiadłości w Marunie Mokra obok zabytkowej budowli dawnego dworca Wileńskiego. Gorąca herbata i pieczone na ogniu kiełbaski i kaszanka bardzo rozgrzały 27 uczestników, którzy tego dnia pokonali trasę około 40 km. W gronie uczestników gromkimi brawami powitano dwóch nowych członków TCJ.

Grażyna Ślesińska, Hanna Żołek

 

Galeria zdjęć


"Zakończenie  Sezonu Rowerowego" w roku 2014 przez Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie .


W dniu 5 października br zgodnie z przyjętym Kalendarzem Imprez  TC w Jaktorowie  zorganizowało otwartą dla wszystkich chętnych wycieczkę rowerową. Impreza nosiła oficjalną nazwę  "Zakończenie sezonu rowerowego".  Na miejsce zbiórki o godzinie 12.00  przy ul. Chełmońskiego róg Wyczółkowskiego stawiło się dwudziestu czterech sympatyków rowerów płci obojga.  Przybył też osoby bez rowerów dopingujące naszym wyjazdom, które zapowiedziały swój udział w wycieczkach rowerowych w 2015 roku. Oprócz  stałej grupy biorącej udział w przejazdach po okolicy na miejsce zbiórki przyjechali też nowi rowerzyści, którzy o propagowaniu turystyki rowerowej przez TCJ dowiedzieli się od znajomych bądź z ze strony internetowej Towarzystwa.  Uczestników wycieczki asekurował samochód techniczny  z firmy MIni-Max Mirosława Strzemiecznego.


Czytaj więcej...

Relacja
z wycieczki autokarowej w dniach 20-21 września 2014r z Towarzystwem Cyklistów w Jaktorowie do Łańcuta, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Krasiczyna.


W sobotę 20 września 2014 r o godzinie 5.30 wyruszył z Jaktorowa autokar wiozący  uczestników wycieczki zorganizowanej przez Towarzystwo Cyklistów. Pierwszym etapem wyprawy, było dotarcie do Łańcuta, gdzie wraz z przewodnikiem mieliśmy zwiedzać pomnik historii Muzeum-Zamek.

 


Czytaj więcej...

W minioną niedzielę autokarem wyjechała grupa członków i sympatyków Jaktorowskiego Towarzystwa Cyklistów do Sierpca, gdzie w urokliwie położonym skansenie uczestniczono w cyklicznym już programie  nawiązującym do "Piękna Zapomnianych Wielkanocnych Tradycji".


Czytaj więcej...

Cykliści z Jaktorowa rozpoczęli tegoroczny sezon rowerowy wycieczką do Kuklówki Zarzecznej, gdzie wzięli udział w uroczystym złożeniu kwiatów przez zastępcę wójta w Teresinie Marka Jaworskiego i Piotra Szczepankowskiego-Chełmońskiego pod odsłoniętym tego dnia obeliskiem upamiętniającym 100. rocznicę śmierci wybitnego artysty malarza Józefa Chełmońskiego.


Czytaj więcej...

W dniu 13 kwietnia br dla członków i sympatyków TCJ odbędzie się wycieczka autokarowa do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Szczegóły