Relacja RZR 2012

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

IX Rodzinny Zlot Rowerowy szlakiem przodków… z okazji jubileuszu 605 lecia Jaktorowa w Wierzbowym Ranczu w Budach Michałowskich.

W imprezie jubileuszowej szlakiem przodków… z okazji 605 lecia Jaktorowa wzięło udział ponad 250 uczestników. W Zlocie najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy Jaktorowa, a następnie z Warszawy, Milanówka, Międzyborowa, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego i Błonia. Ponadto w Rajdzie wzięli udział przedstawiciele takich miejscowości jak: Olszówka, Nowy Dworek, Osowiec, Radziejowice, Mława, Terespol, Pruszków, Nowy Drzewicz. Najmłodszymi uczestnikami Zlotu byli: Ola Perzyna i Filip Żołek a najstarszymi Zofia Kulis i Wacław Szlaga liczący 87 lat. Najliczniej zorganizowaną grupą była Sekcja Turystyki Rowerowej na czele z Adamem Matusiakiem z Milanówka licząca 17 cyklistów, natomiast OSP w Międzyborowie pod wodzą Anny Roszczyk była reprezentowana przez 15 osób. W kategorii narzeczonych zgłosiły się dwie pary: Eliza Gmurek i Mariusz Kosiński oraz Aleksandra Żołek i Mariusz Chmielewski. W kategorii najliczniej reprezentowana rodzina w Zlocie okazała się rodzina Murzyn, która liczyła 10 osób. Uczestnikiem przybyłym z najdalszej miejscowości na Zlot okazała się Danuta Zając, która na stałe mieszka w Nowym Jorku. Obchodzącemu w dniu Zlotu jubileusz 50. Urodzin cykliście z Radziejowic uczestnicy odśpiewali gromkie 100 Lat.
W konkursie rysunkowym związanym z mazowiecką wierzbą jury pod przewodnictwem Jerzego Murzyna spośród 13 prac przyznało 2 równorzędne pierwsze miejsca dla Barbary Sadoś i Stanisława Orłowskiego. Drugie również równorzędne miejsce zajęli Maciej Pilis i Maria Wrzodak, a trzecie Anna Krawczuk. Zdaniem jury pozostałe prace zasłużyły na wyróżnienie i zostały nagrodzone.
W zawodach na kolarskim torze przeszkód w jeździe na tandemie wśród mężczyzn zwyciężyła załoga Wierzbowego Rancza, a wśród kobiet Marzena Krzemińska i Aneta Popłońska. Wśród rowerzystów solo najlepszym okazał się Emil Brodowicz przed Mateuszem Krzemińskim. W przeciąganiu liny zwyciężyła reprezentacja Międzyborowa przed Milanówkiem i Jaktorowem. Zwycięzcy konkurencji jak i ich konkurenci otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Za trud przejechania trasy Zlotu – Jubileuszowej Maxi medalami wyróżniono 25 śmiałków wśród, których były też przedstawicielki płci pięknej.
W konkursie wiedzy o Jaktorowie i Regionie dużą znajomością wykazała się młodzież szkół podstawowych i to głównie oni zostali obdarowani upominkami.
Nagrodę główną Zlotu rower wylosowała Ewelina Parol. Gratulujemy.
Do miłej atmosfery i świętowania jubileuszu 605 lecia Jaktorowa przyczyniła świetna organizacja oraz gościna, jaką obdarzyła wszystkich właścicielka Wierzbowego Rancza – Aldona Kowalska. Z zaciekawieniem wsłuchiwano się w jej informacje o uratowanych koniach i innych zwierzętach, co znalazło uzasadnienie w składaniu podpisów pod petycją o ratowanie zwierząt firmowaną przez stowarzyszenie VIVA. Na ujeżdżalni dla wszystkich uczestników Zlotu przy specjalnie skomponowanej do takich okoliczności muzyce zaprezentowano osobliwy pokaz jazdy w stylu western. Wielkim zainteresowaniem rodziców i ich pociech na przykładzie posiadania psa cieszyła lekcja o obchodzeniu się ze zwierzętami domowymi. Uczestnicy konkursów ekologicznych obdarowani zostali podkowami na szczęście.
Wszyscy biorący udział w Zlocie mogli dowolnie wybierać w poczęstunku. Była grochówka „cyklistówka”, kiełbaski z nad ogniska oraz ciasta Cukierni MM Kakietek. Dużym zaskoczeniem dla organizatorów ze strony TCJ były specjały specjały kuchni Wierzbowe Ranczo: chłodnik litewski, ziemniaki nadziewane mięsem, sałatka wegetariańska oraz ciasta.
Na zakończenie Zlotu, który trwał do godziny 17.00 puszczono światełko do nieba.
Dziękuję wszystkim uczestnikom Zlotu jak i sponsorom, którzy swoją hojnością sprawili wiele radości by taka impreza rodzinna mogła się odbyć po raz dziewiąty. Do spotkania za rok.

Sponsorami Zlotu byli: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim, Urząd Gminy w Jaktorowie, Bank Spółdzielczy w Nadarzynie, Wierzbowe Ranczo, PZU Assistance, Firma Dartom, Mini Max, Instart, Mora, Apteka Omega, Zyg-Zak, Cartomatic, Drukarnia Sieradzki, Cukiernia MM Kakietek, Usługi Transportowe L. Strzemieczny.

Zabezpieczenie logistyczne Zlotu: Ochotnicza Straż Pożarna Międzyborów. Zabezpieczenie trasy Zlotu: Komisariat Policji w Jaktorowie, Sekcja Ruchu Drogowego Policji Powiatowej w Grodzisku Maz.

Tadeusz Murzyn

 


***

Szanowny Panie Prezesie,
chcielibyśmy gorąco podziękować i pogratulować IX Zlotu Rowerowego, który odbył się 3 czerwca. Całą nasza czteroosobową rodziną wzieliśmy w nim udział po raz pierwszy. Jesteśmy pod wrażeniem doskonałej organizacji i zaangażowania wszystkich osób biorących udział w przygotowaniu tej fantastycznej imprezy. Nie jedni mogliby uczyć sie od Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie. Zadowolone są zarówno dzieci, które znakomicie dały sobie radę z pokonaniem trasy i doskonale się bawiły. Również my, rodzice bawiliśmy się i odpoczywaliśmy. Widzieliśmy że włożyliscie wszyscy Państwo wiele serca w przygotowanie niniejszej imprezy.
Przybyliśmy do gościnnego Jaktorowa z Błonia i cieszymy się, że była to impreza otwarta. Przygotowywaliśmy się Rajdu pod wieloma względami, rownież
wiedzy historycznej o regionie. Na miejscu mogliśmy wziąć udział w licznych zabawach i konkursch. Nie udało nam się jednak zdobyć cennej pamiątki jaką był medal. Dlatego mamy pytanie, czy jest możliwość nabycia takiego trofeum? Bylibyśmy bardzo wdzięczni za informację na ten temat.
Jeszcze raz gratulujemy i prosimy o nastepny Rajd Rodzinny.

Pozdrawiamy serdecznie
Uczestnicy Rajdu - rodzina Kra.....ków

***

Niech powyższe podziękowanie bezstronnych uczestników z Błonia pozostanie laurką dla członków Towarzystwa, którzy pod każdym względem byli perfekcyjni. Jeszcze nigdy nie miałem tyle satysfakcji z tego, że tworzymy tak zgrany i rozumiejący się zespół. Dziękuję - to będzie najlepsze słowo.
Tadeusz Murzyn