XIII Rodzinny Zlot Rowerowy Jaktorów - Stawisko - relacja

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

XIII Rodzinny Zlot Rowerowy Jaktorów - Stawisko Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów - 12 czerwca 2016 r.


RZR2016
    W tegorocznym XIII Rodzinnym Zlocie Rowerowym Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie wzięło udział. 92 rowerzystów. Wśród uczestników byli mieszkańcy z: Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa, Warszawy, Milanówka, Brwinowa, Skierniewic, Parzniewa, Radziejowic, Rzeszowa, oraz mieszkańcy gminy Jaktorów. Podczas zbiórki uczestników w Jaktorowie jak i podczas Zlotu w Stawisku uruchomiony został HOT-SPOT, który umożliwiał pobranie z Internetu aplikacji "Kręć kilometry" dającej możliwość wygrania 300 stojaków rowerowych. Uczestnicy Zlotu włączeni do tej ogólnopolskiej inicjatywy wybrali dopisywać przejechane kilometry na rzecz miasta Grodzisk Mazowiecki.


    Uczestnikom Zlotu zaproponowano widokową i bardzo urozmaiconą pod względem nawierzchni trasę o długości nieco ponad 17 km, która przebiegała ulicami i drogami o małym natężeniu ruchu. Częściowo trasa ta prowadziła ciągiem pieszo-jezdnym wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 719. W miejscu zbiórki w Jaktorowie, jaki i podczas pokonywania DW 579 w Janinowie przejazd rowerzystów asekurowali funkcjonariusze policji powiatowej w Grodzisku Mazowieckim.  Po trasie przejazdu uczestników za grupą przemieszczał się samochód techniczny jednego ze sponsorów. Należy podkreślić, że podczas tegorocznej wyprawy Zlotowej nikt nie musiał korzystać z pomocy technicznej i medycznej.
     Po przyjeździe do Stawiska i rozgoszczeniu się na jednej z polan w parku uczestników częstowano dużymi porcjami wyborowej kiełbasy z wody, smacznym chlebem ze smalcem własnej roboty i kiszonym ogórkiem, kawą, herbatą i wodą z sokiem oraz ciastami jednego ze sponsorów a także domowymi wypiekami członków TCJ.
    W imieniu dyrektora Muzeum pana Mariusza Olbromskiego przybyłych Zlotowiczów powitał pan Robert Papieski. Przedstawił on zarys dziejów powstania Osady Stawisko oraz krótką historię dotyczącą głównych postaci Muzeum w Stawisku - Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów. Następnie uczestnicy Zlotu zostali podzieleni na trzy grupy i pod niezwykle ciepłą opieką pana Roberta Papieskiego mogli zwiedzać zachowane w pierwotnym stanie pomieszczenia i zbiory związane z właścicielami Stawiska. Dla niektórych, będących po raz pierwszy w Stawisku była to niezapomniana gratka. Dociekliwość i pytania w znaczny sposób przedłożyły założone półgodzinne ramy czasowe poświęcone zwiedzaniu obiektu.  Miło spędzany czas wolny uczestników Zlotu przerywany był zapowiedziami o wręczeniu regulaminowych nagród.
    Najmłodszym uczestnikiem Zlotu był trzyletni Tomasz Ring z Warszawy, który z Jaktorowa do Stawiska przyjechał w foteliku wieziony na rowerze przez swojego tatę. Natomiast najmłodszym samodzielnym rowerzystą okazał się siedmioletni Tomasz Zaręba z Jaktorowa oraz ośmioletnia Agata Dadaj z Parzniewa. Seniorkami tegorocznego Zlotu były: Maria Link z Kopisk, Maria Tkacz z Holendrów Baranowskich, oraz Roma Jagodzińska i Elżbieta Nowecka. Wśród mężczyzn w kategorii Seniorów wyróżniono Jana Matusiaka z Chyliczek i Edmunda Perzynę z Jaktorowa. W regulaminowej kategorii Rodzinnych Zlotów Rowerowych Zaręczeni - okolicznościowy dyplom za wytrwałość i upominki otrzymali Małgorzata Mańkowska i Dawid Kałużny (w roku ubiegłym też byli wyróżnieni). Uhonorowano też Małgorzatę Romankiewicz, która na tegoroczny Zlot przybyła z Rzeszowa. Najliczniej reprezentowaną rodziną na Zlocie okazała się czteroosobowa rodzinna Dadaj z Parzniewa, inne składy rodzinne występowały w trzy lub dwuosobowych zespołach.
    Na zakończenie Zlotu prezes Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie poprowadził konkurs wiedzy o Regionie. Zgłaszający się do udziału w konkursie mieli możliwość wyboru z dziesięciu pytań, głównie dotyczących Stawiska i Iwaszkiewiczów. Konkurs miał na celu utrwalenie wiedzy o tym bardzo atrakcyjnym zakątku naszego powiatu. Wśród zgłaszających przeważała młodzież szkolna, która znakomicie poradziła sobie z wylosowanymi pytaniami, za co zostali nagrodzeni upominkami i oklaskami zgromadzonych.
    Zarząd Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie dziękuje wszystkim uczestnikom XIII Rodzinnego Zlotu Rowerowego, którzy po raz kolejny nam zaufali i wybrali się tym razem do Stawiska - miejsca, które jest atrakcyjne pod każdym względem i zawsze może być odwiedzane i polecane.
    Dziękujemy też naszym sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Grodzisku, Urzędowi Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz firmom: Dartom, Mini Max, Aptece Omega, FR ZygZak, Cukierni Kakietek, Finish Profiles, ZPU Solar, M. Brzozowski Hodowla Drobiu w Mariampolu, Michałowi Skwarkowi z MSK Systemy Informatyczne. Dziękujemy Katarzynie Franków za wsparcie medyczne.
     Tą drogą chciałbym też podziękować członkom Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację społecznie zrealizowanego przedsięwzięcia promującego atrakcje turystyczne Regionu.

Jaktorów, 14 czerwca 2016 r. Tadeusz Murzyn - prezes Towarzystwa Cyklistów w JaktorowieNagrania wideo autorstwa p. Mariusza Pilis

Wideo 1
Wideo 2