XII RZR 2015 - Sprawozdanie

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

XII Rodzinny Zlot Rowerowy Rowerem do Puszczy.
Jaktorów - Waleriany 14 czerwca 2015 r.SPRAWOZDANIE

Start do XII Rodzinnego Zlotu Rowerowego zorganizowanego przez Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie  został wyznaczony na parkingu Centrum Medycznego w Chylicach Kolonii przy ul. Gdyńskiej. W Zlocie wzięło udział ok. 165 osób. Okolicznościowe koszulki założyło 150 uczestników, rowerzystom rozdawano też okolicznościowe naklejki na rower. Na trasę do Walerian z zachowaniem stosownych odstępów wyruszyło 11 piętnastoosobowych grup rowerzystów.


TCJ JaktorowTrasa Zlotu o długości 20,00 km wiodła drogami gminnymi: Jaktorowa, Radziejowic i Puszczy Mariańskiej, oraz drogami powiatowymi powiatów Grodziskiego i Żyrardowskiego.
Miejscem docelowym Zlotu była strażnica OSP w Walerianach, gdzie zorganizowano poczęstunek i nastąpiło rozdanie regulaminowych dyplomów i nagród.
Uczestnicy Zlotu wzięli też udział w "Pikniku rowerem do puszczy" na terenie Szkoły Podstawowej w Walerianach zorganizowanym przez Radę Rodziców tej szkoły.
W kategorii "Senior Zlotu" uhonorowano dyplomem i nagrodami:  Edmunda Perzynę (79 lat) i młodszego o rok Jana Matusiaka.
Najmłodszymi uczestnikami Zlotu okazały się: Maja Strzemieczna (18 m-cy) i Gabrysia Olczak (30 m-cy).
Natomiast najmłodszym uczestnikiem, który samodzielnie w obydwie strony (40,00 km) pokonał trasę Zlotu  okazał się sześcioletni Bruno Mikiewicz z Warszawy.
Najliczniej reprezentowaną grupą Zlotu była Sekcja Turystyki Rowerowej z Milanówka, która liczyła 25 osób.
Uczestnikiem Zlotu , który przybył na tegoroczną imprezę z najdalszej miejscowości okazał Paweł Ponieważ z Mławy.
Niezmiennie od kilku lat najliczniejszą rodziną biorącą udział w Zlocie jest rodzina Murzyn, która reprezentowana była przez 10 osób.
W kategorii narzeczonych uhonorowano trzy pary narzeczeńskie: Kingę Mańkowską i Kamila Wójcika, Małgorzatę Mańkowską i Pawła Ponieważ, Monikę Parol i Dominika Kiełczewskiego, którzy ponadto otrzymali gromkie brawa od pozostałych uczestników.
Podczas nagradzania uczestników Zlotu odczytano i rozdano podziękowania dla sponsorów Zlotu.
Obsługę medyczną Zlotu zapewniały: Monika Szwed i Katarzyna Franków, które nie musiały sprawdzać się w tej roli.
Samochodem technicznym poruszającym się po trasie Zlotu kierował Bogdan Budny.
W trakcie Zlotu oraz na "Pikniku rowerem do puszczy" w Walerianach zbierano podpisy pod petycją do Marszałka Województwa Mazowieckiego dot. budowy ścieżki rowerowej w pasie DW 719 pomiędzy Żyrardowem i Grodziskiem Mazowieckim.
Ponadto podczas Pikniku TCJ zorganizował Konkurs wiedzy o Regionie, w którym wzięło udział 20 osób i wszyscy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali upominki.
Powyższa impreza została dofinansowana z środków Starostwa Grodziskiego, a część nagród i materiałów przekazał urząd miasta Grodzisk Mazowiecki.


Tadeusz Murzyn

Prezes Towarzystwa Cyklistów w Jaktorowie

 

Galeria zdjęć

 

Wzmianki nt. XII RZR do Puszczy w innych portalach:

GRODZISKSPORTNEWS.PL

STR MILANÓWEK