Relacja - RRR '07

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie

W niedzielę 17 czerwca 2007 r. już po raz czwarty został zorganizowany Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem przodków, tym razem śladami Józefa Chełmońskiego. Miał on formę zlotu i odbył się na trasie Jaktorów – Kuklówka- Żelechów. Uczestnicy ubrani w jednakowe, specjalnie na ten cel przygotowane koszulki, wyruszali grupami na trasę. Pierwsza grupa wystartowała o godz. 12.15, ostatnia o godz. 13.30. Miejscem startu było boisko szkolne przy ul. Chełmońskiego 4. Do Żelechowa można było dojechać jedną z 3, zaproponowanych przez organizatora tras. W zależności od kondycji fizycznej uczestników wybierano krótszą /17 km/ lub dłuższą /21 km/ drogę dojazdu do celu. Przejeżdżając przez Kuklówkę rajdowcy złożyli pod obeliskiem upamiętniającym wybitnego malarza naszego regionu – J. Chełmońskiego bukiet z polnych kwiatów. W Józefinie, dzięki uprzejmości p. Krystyny Pietrzak, dyrektora Gimnazjum, obejrzeli ekspozycję poświęconą artyście. Najwięcej atrakcji było w Żelechowie, gdzie ok. godz. 15.00 uczestnicy rajdu oddali hołd J. Chełmońskiemu składając wiązankę kwiatów na jego grobie. Kolejne punkty programu odbywały się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Można tu było obejrzeć film dokumentalny „Barbarzynca z paletą – J. Chełmoński”, wziąć udział w konkurencjach sportowych czy w konkursie wiedzy o J. Chełmońskim. Tu też wręczono nagrody i puchary przewidziane w regulaminie rajdu:

- dla najmłodszego uczestnika, którym był 2-letni Zygmunt Kostrzewa,

- dla najmłodszej uczestniczki – 4- letniej Weroniki Gmurskiej,

- dla seniora rajdu – Jerzego Wojciechowskiego /78 lat/,

- dla seniorki rajdu – Zofii Kulis /76 lat/,

- dla tegorocznych narzeczonych – Anny Mazurek i Marcina Bartoszewskiego,

- dla zwycięzców konkurencji sportowych- w przedziale wiekowym 10-12lat – Łukasza Żołka; 13-15 lat – Łukasza Sierocińskiego; 16-17 lat Marka Trzaskowskiego oraz najmłodszych zawodników Jakuba Jeremczuka /6 lat/, Huberta Skrzypowskiego /7 lat/ i Mikołaja Gmurskiego /7 lat/, a także jedynej dziewczynki biorącej udział w tej konkurencji Oliwii Skrzypowskiej,

- dla zwycięzców konkursu tematycznie związanego z tegorocznym rajdem – Bartłomieja Frądczaka, Magdy Sobieskiej i Krzysztofa Góreckiego.

Regulaminowe puchary w tegorocznej edycji Rajdu otrzymali:

- na najliczniej reprezentowaną klasę szkolną – klasa II c z Gimnazjum im K. I. Gałczyńskiego w Jaktorowie,

- na najliczniej reprezentowany zakład pracy – Firma DROMET z Jaktorowa,

- za najliczniej reprezentowaną rodzinę w rajdzie – Rodzina Żołek.

Nagrody niespodzianki za najciekawszą przygodę otrzymało dziesieć osób, które pomyliły trasę i dojechały do Skuł, przez to też pokonały zdecydowanie dłuższą trasę niż pozostali uczestnicy.

Tegoroczny rajd cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 215 osób, głównie zamieszkałych w Jaktorowie, Międzyborowie, Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim, Radziejowicach, Milanówku oraz w Warszawie. Zostały one życzliwie przyjęte i ugoszczone przez żelechowskich strażaków, którzy ugotowali pyszną grochówkę. Dziękując za gościnę, w imieniu organizatorów i uczestników, Krystyna Czajkowska i Tadeusz Murzyn wręczyli prezesowi OSP Wiesławowi Murzynowi okolicznościową statuetkę i dyplom. W takiej samej formie złożono podziękowanie miejscowym władzom samorządowym, które odebrał obecny na imprezie radny Rady Gminy Żelechów.

W drodze powrotnej uczestnicy rajdu wzięli udział we Mszy św. odprawionej w kościele w Kuklówce w intencji Krzysztofa Sosnowskiego, strażaka z Jaktorowa, który zginął podczas gaszenia pożaru tutejszego kościoła.

Organizatorzy rajdu: Towarzystwo Cyklistów w Jaktorowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie dziękują za sponsoring: Starostwu Powiatowemu w Grodzisku Mazowieckim, Urzędowi Gminy w Jaktorowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie, Firmie RAGEN, Firmie Transportowej DARTOM, Aptece OMEGA, Firmie Auto Pomoc System, GS Jaktorów, Firmie TECH SOUND, Firmie GREPOL, Pogotowiu Ratunkowemu RIEMER, Firmie BUCHER, Firmie ZYG-ZAK.

Krystyna Czajkowska